Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Co decyduje o wyborze mebli hotelowych?

Wiele czynników może wpływać na to, które z mebli hotelowych będą najodpowiedniejsze w twoim obiekcie. W zależności od upodobań potencjalnych klientów oraz twoich własnych możesz postawić na nowoczesne albo stylowe meble. Pamiętaj jednak, że nawet lokalizacja hotelu będzie miała wpływ na to, jakiego wyboru powinieneś dokonać.

Meble hotelowe są ważne nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także dlatego, że od drzwi budują atmosferę i tworzą pierwsze wrażenie, ponieważ są prawdopodobnie pierwszą rzeczą, jaką zauważy gość, który przekroczy próg hotelu.

Wybór mebli do hotelu jest zdecydowanie trudniejszy, niż wybór mebli do domu czy biura.

Tutaj trzeba sprostać wymaganiom i życzeniom setek, tysięcy osób, z których każda ma inny gust, a niemożliwe jest, żeby wszystkie potrzeby zaspokoić za jednym zamachem. Co więcej- każda część hotelu wymaga innych mebli. Dotyczy to nie tylko materiałów, z jakich są one wykonane, ale często również stylu, a przede wszystkim funkcji. To oczywiste, że inaczej umeblowane będą pokoje hotelowe, a inaczej restauracja, bar czy foyer. Żeby uzmysłowić ci stopień trudności zadania, wymienimy tylko kilka miejsc, w których względem mebli będziesz miał zawsze specjalne wymagania: SPA, lobby, kafeteria, ogródek letni, sauna: ta lista nigdy się nie kończy.

Podobnie długa jest lista cech mebli i obiektu, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli hotelowych:

 • Styl (nowoczesny, klasyczny, ekskluzywny, modny).
 • Przeważający klienci (młodsi, starsi, biznesowi, rodziny).
 • Nastrój (oficjalny, biznesowy, relaks, wypoczynkowy).
 • Budżet.
 • Umiejscowienie (wewnątrz, na zewnątrz).
 • Lokalizacja hotelu (wielkość i charakter miejscowości).
 • Planowany czas użytkowania zestawu mebli.
 • Materiały wykorzystane do wystroju wnętrza i do wykonania mebli.

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że w każdym przypadku wszystkie wymienione wyżej aspekty są istotne, jednak to, który z nich będzie najważniejszy, jest już sprawą dość indywidualną.

Jak przeglądać oferty

Wielu producentów mebli na swoich stronach internetowych tworzy opcję wyszukiwania zaawansowanego, dzięki której przynajmniej pewną część wymagań można uwzględnić, jednak nie jest to żelazną zasadą, a tworzone menu niekoniecznie będą odpowiadały twoim wymaganiom. Jedną z lepszych metod jest więc przejrzenie wszystkiego po kolei (najlepszą natomiast skorzystanie ze Zwiadowcy).

Uwzględnianie dodatkowych parametrów

Każdy hotel jest inny, ergo wymaga innych mebli hotelowych. Niektórzy producenci podejmują się także tworzenia mebli hotelowych na zamówienie indywidualne, jednak pamiętaj o tym, że opcja ta jest opłacalna jedynie w przypadku złożenia większego zamówienia, a nawet wtedy ma jedną poważną wadę: wiąże cię na stałe z jednym dostawcą, a jak pewnie wiesz, monopol w żadnej formie nie jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak znajdziesz producenta, który meble hotelowe na zamówienie robi od lat i w rozsądnej cenie, prawdopodobnie posunięcie takie ci się opłaci, tym bardziej że w takiej sytuacji zyskujesz nie tylko meble, które spełniają twoje wymagania, ale przede wszystkim umeblowanie, które może zapaść w pamięć twoim klientom, a to jest poważna przewaga konkurencyjna.

Meble hotelowe zawsze są inne

Obiekty noclegowe to miejsca specyficzne- intensywnie eksploatowane, często obłożone sezonowo, przyjmujące gości o różnych wymaganiach i różnej charakterystyce. To oznacza, że nie możesz w hotelowej restauracji ani w pokoju postawić zwyczajnych mebli, ponieważ zwykle nie są one przeznaczone do długotrwałej i intensywnej eksploatacji. Szafa, którą masz w gabinecie, choćby najlepsza, prawdopodobnie nie wytrzymałaby w pokoju hotelowym- zawiasy, wykończenia- wszystkie one są wrażliwe na zużycie. Łóżka hotelowe i tapczany są specjalnie wzmacniane, aby dłużej zachowały pełną funkcjonalność i zapewniały cały czas podobny poziom komfortu.

Oczywiście, że nawet najlepsze meble hotelowe z czasem zużywają się lub mogą zostać uszkodzone, natomiast zawsze przy wyborze mebli należy zwrócić uwagę na szczególne ich cechy, które umożliwiają funkcjonowanie w hotelu, a więc wytrzymałość, odporność na zużycie, stosowane środki czyszczące oraz panujące w hotelu (lub w hotelowym ogrodzie!) warunki środowiskowe.

3 odpowiedzi… , dodaj komentarz.
 • Witam polecam solidne i bardzo dobrze wykonane meble hotelowe jfm-furniture mogą być według naszego pomysłu na zamówienie

  Reply
 • Ja polecam meble hotelowe z milsystem.pl, bardzo solidne i praktyczne.

  Reply
 • Ja swój hotel wyposażyłam z pomocą MIL System. Maja szeroki wybór mebli i świadczą kompleksowe usługi 😉

  Reply

Leave a Comment

Poprzedni Wpis:

Następny Wpis:

69 queries in 0,243464 seconds.