Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Jak wybrać najlepszą pościel do hotelu?

Sezon zimowy, z reguły mniej ruchliwy, stanowi dobrą porę do przeglądu kompletów pościelowych w hotelach, pensjonatach i innych ośrodkach, które oferują miejsca noclegowe dla swoich gości. Dzięki temu właściciele mogą wymienić nienadającą się już do użytku pościel. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas kupna nowej konfekcji pościelowej do lokalu noclegowego.

Portal Hotel.de przeprowadził w 2015 roku badanie, które dotyczyło stopnia czystości hoteli w różnych krajach. Polska zajęła w tym rankingu wysokie, czwarte miejsce. [1] Nieznacznie wyprzedziły nas Słowacja, Bułgaria i Szwajcaria. Do najważniejszych zalet, które nie zawsze bywają wymieniane na pierwszym miejscu, zaliczyć trzeba czystość, choć przede wszystkimgoście zwracają uwagę na jakość obsługi hotelowej. Jeżeli dany obiekt noclegowy będzie kilka razy oceniony negatywnie pod względem czystości, to z pewnością odbije się to na liczbie gości. Bardzo ważne jest więc regularne sprzątanie, odkurzanie, mycie okien i podłóg, a także dbałość o nieskazitelnie czystą pościel i materace w każdym pokoju dla gości. Jak widać, dość istotne jest regularne kontrolowanie ich stanu, szczególnie w sezonie oraz innych terminach, kiedy zainteresowanie noclegami jest zwiększone – mowa o feriach zimowych czy na przykład imprezach sportowych (lokalnych lub ogólnokrajowych).

Jak pokazują światowe trendy, najbardziej popularne bywają eleganckie komplety pościelowe w kolorze białym. Pozwala to osiągnąć wysoki standard, a także utrzymać pościel w czystości (wszelkie zabrudzenia są bardziej widoczne). Pościel powinna być zmieniana codziennie lub najrzadziej co trzy dni (związane to jest ze standardem hotelu, a także życzeniami gości), a to powoduje, że ta pościel jest prana wielokrotnie częściej, niż podobna w domu. Dlatego niezbędnym jest zadbanie o odpowiednią jej jakość. W wyborze pościeli do hotelu lub pensjonatu powinno się pamiętać o tym, że warto jest wybierać produkty znanych producentów. Takie komplety pościelowe są bardziej trwałe i wytrzymałe, w porównaniu do tych, które zostaną wykorzystane w domu. Biały kolor pościeli dla hotelu nie musi być nudny. Oferty producentów konfekcji pościelowej posiadają ciekawe wzory na białym tle (np. żakardowe wzory florystyczne czy satynowe pasy – przykłady można zobaczyć na stronie: www.mabotex.pl). Co jest istotne jeżeli chodzi o poszwy, prześcieradła i poszewki na poduszki? Tutaj najważniejszy jest materiał z jakiego zostały wykonane. Jednym z najlepszych wyborów jest bawełna wysokogatunkowa, o ciężarze 150-160 g/m2. Ten rodzaj tkaniny jest bardzo przyjemny w dotyku (goście sobie to cenią), a także wytrzymały, co korzystnie wpływa na możliwość jego wielokrotnego prania (korzystne dla właściciela hotelu).

Szczegóły ważne dla gości

Goście hotelowi powinni otrzymać zawsze nieskazitelnie czystą pościel – to jest oczywiste. Pokrowiec na materac także nie może budzić zastrzeżeń, mimo iż z pozoru go nie widać na pierwszy rzut oka. Nie wszyscy hotelarze regularnie wymieniają poszewki, a także kołdry, poduszki i materace. Podczas zakupu pościeli dobrze jest zwrócić uwagę, by możliwe było jej mechaniczne pranie bez utraty jej sprężystości, miękkości i neutralności alergicznej. Spora liczba polskich producentów w swojej ofercie posiada pościel w standardowej jakości (skierowana dla klientów wymagających) oraz komfort – oznaczenia takie pozwalają na dokonanie właściwego wyboru pościeli do danego typu obiektu noclegowego.

Parametr, na który powinno się zwracać uwagę podczas wyboru kompletu pościelowego to nie tylko wymiar, ale także ilość wypełnienia w kołdrze lub poduszce. Większa ilość puchu (naturalnego lub sztucznego) w poduszce lub kołdrze to większy komfort dla gości. Takie szczegóły są bardzo ważne i to właśnie one mają wpływ na to, że polskie hotele są uważane są za jedne z najczystszych w Europie.

[1] Źródło: http://www.tourism-review.pl/slowackie-hotele-sa-najczystsze-w-europie-news4685#F5mv0JyE4L6l0FYP.99

8 odpowiedzi… , dodaj komentarz.
 • POLECAM BARDZO DOBREJ JAKOŚCI POŚCIEL HOTELOWĄ OD PRODUCENTA Sara

  Reply
 • To fakt, że w pierwszej kolejności w hotelu zwracamy uwagę na czystość. Nie wyobrażam sobie spać w pokoju, w którym jest niechlujnie, a pościel nie grzeszy czystością…

  Reply
 • No dokładnie!

  Reply
 • Racja – czystość najważniejsza! Sama prowadzę pensjonat i o co jak o co, ale o czystość dbam. Problem tylko w tym, że często zwykła pościel jest mało wytrzymała na pranie:( ostatnio korzystam z oferty sklepu http://tekstylia-hotelowe-abip.com.pl/ na pościel i ręczniki, na razie nie narzekam na trwalosc

  Reply
 • Do mojego pensjonatu zamawiam od kilku lat zarówno pościel, jak i ręczniki od tej firmy: http://pamavi.pl/oferta/dla-hoteli-spa/posciel-hotelowa i jestem zadowolona.

  Reply
 • Ja natomiast zawsze kupuje w Five Stars http://www.fivestars.pl/. Bardzo wysoka jakość materiałów i szybka dostawa 🙂

  Reply
 • Hej, Czy ktoś korzystał z pościeli do pensjonatu od tej firmy: https://www.grupatekstylna.pl/posciel-do-pensjonatow/

  Reply
 • Pościel gofrowana ( tzw. kora) druk oraz płótno druk o dopuszczalnej temperaturze prania 95St.C oferuje firma: http://www.anitexbielawa.pl

  Reply

Leave a Comment

45 queries in 0,506268 seconds.