Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Materace hotelowe

Materace hotelowe piankowe i sprężynowe stosuje się przede wszystkim jako wkłady do łóżek hotelowych. Wyparły one całkowicie z łóżek sprężyny, na które kładziono klasyczne materace wypełniane materiałem pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Aby można było efektywnie użytkować materace, najczęściej produkuje się do nich specjalne podkłady, stelaże nośne, nakładki ochronne i nieprzepuszczalne.

Ze względów higienicznych i dla wygody gości tradycyjne łóżka hotelowe czy tapczany wypierają łóżka z materacami. Wygodniej, czysto, a przede wszystkim taniej…

Zanim wybierzesz materace do swojego hotelu

Formatka sprężynowa jest to układ połączonych ze sobą metalową spiralą sprężyn okutych ramką stalową z taśmy zimnowalcowanej. Sprężyny wykonane są z drutu sprężystego meblowego. Rogi materaca łóżka hotelowego wzmacnia się wkładem z włókniny wypełniającej, dzięki czemu wykluczone zostaje uginanie się rogów podczas użytkowania. Ponadto w skład materaca wchodzą filc twardy, włókniny wysokoprężne, włókniny wypełniające.

Technologia produkcji opiera się na formatkach sprężynowych typu bonell wykonanych z drutu, macie kokosowej i piance PUR o wysokiej gęstości oraz runa bawełnianego, wełny owczej, włosia końskiego lub lnu.

Materace kokosowo-sprężynowe są doskonale przewietrzane podczas użytkowania w wyniku powstałej wewnątrz materaca poduszki powietrznej i zastosowaniu materiałów przepuszczalnych.

Pokrowce materacy są najczęściej pikowane, wykończone lamówką, zapinane na zamek błyskawiczny z trzech stron, co gwarantuje łatwe zdejmowanie i zakładanie w celu wyprania.

Materace dla hoteli- rzut oka na oferty

W ofertach występują materace hotelowe: bonnellowe, woreczkowe, lateksowe, piankowe, wysokoelastyczne, wodne, szpitalne, podróżne, nietypowe.

Materace lateksowe są najczęściej dwustronne i średnio twarde. Mogą mieć kilka stref twardości (najczęściej od 5 do 7). Strefy ułożono zgodnie z naciskiem, jaki dana partia ciała wywiera na materac, aby ciało spoczywało w pozycji poziomej, a więc pod głową i nogami znajdują się strefy o większym ugięciu, a pod częścią lędźwiową strefa o mniejszym ugięciu. Porowata struktura lateksu ułatwia przepływ powietrza, powstrzymując pocenie się i rozwój bakterii. Materace lateksowe dla hoteli pokrywane są tkaniną frotte pikowaną obustronnie ociepliną.

Materace piankowe są średnio twarde i doskonale nadają się jako posłanie turystyczne lub okolicznościowe. Wkład: pianka poliuretanowa, pokrowiec: dzianina (bez pikowania) z zamkiem błyskawicznym.

Materace kieszeniowe z wkładem z licznych sprężyn zamkniętych w kieszonkach obłożone są obustronnie płytą z pianki poliuretanowej. Zastosowanie sprężyn kieszeniowych o zróżnicowanych strefach twardości pozwala na dokładne dopasowanie się materaca do anatomicznych krzywizn kręgosłupa. W powyższym rozwiązaniu sprężyny połączone są elastycznie za pomocą specjalnej włókniny, co powoduje, że sprężyny nie zakłócają wzajemnie swojej pracy. Daje to efekt punktowego oddziaływania na poszczególne partie ciała. Materace kieszeniowe mają zazwyczaj siedem stref twardości. Pokrowiec wykonuje się zwykle z tkaniny żakardowej pikowanej obustronnie ociepliną.

Materace sprężynowo-piankowe, jednostronne, średnio twarde mają wkład ze sprężyn typu bonnell obłożony po stronie użytkowej płytą z pianki poliuretanowej. Pokrowcem może być materiał nietkany non-woven, pikowany po stronie użytkowej ociepliną. Materace dwustronne mogą być wyposażane w pokrowce lato/zima wykonane z tkaniny frotte strzyżonej, pikowane z bawełną z jednej strony, a z drugiej strony z wełną owczą lub wielbłądzią.

Materace lateksowo-kokosowe, dwustronne, twarde mają na stronie letniej warstwę końskiego włosia. Po obu stronach materaca znajdują się uchwyty i wentylator.

Inną propozycją jest materac kieszeniowo-lateksowy. Specjalne 7-strefowe sprężyny to dwa pionowe, niezależne stopnie sprężystości o zróżnicowanej wysokości. Wyższe sprężyny łagodnie przenoszą ciężar naszego ciała na materac, a niższa warstwa stopniowo przyjmuje pełne obciążenie. Płyty lateksowe umieszczone po obu stronach wkładu kieszeniowego są przyjazne dla skóry i dróg oddechowych. Cechują się specyficznym, przyjemnym zapachem, ograniczając jednocześnie rozwój roztoczy.

Materace na ramie drewnianej to materace hotelowe wykonane w stałym połączeniu z ramą drewnianą, która jest mocowana od strony piankowej. Pokrowiec może być wykonany z gładkiej niepikowanej tkaniny typu jersey na trwale przymocowanej do dolnej części ramy.

Materace hotelowe o najwyższym standardzie wyróżniają się wielowarstwową budową, która potęguje wrażenie sprężystości. Mają możliwość podwijania prześcieradła oraz dobierania odpowiedniej twardości dzięki odwracaniu materaca podstawowego. Dwie warstwy tych materacy pozwalają zachować funkcjonalność konstrukcji i łatwość użytkowania.

Materace luksusowe to przede wszystkim materace z tzw. pianki leniwej, która pod wpływem temperatury i ciężaru użytkownika dostosowuje się do kształtu ciała. Materac ten w sposób doskonały podpiera ciało i zapewnia niepowtarzalny komfort snu. Jednocześnie jest on wyjątkowo przyjazny dla kręgosłupa, stawów, poprawia krążenie, a także samopoczucie jego użytkowników.

Oferowane są ponadto materace dziecięce, materace składane oraz materace jedno- i dwuosobowe, a także przenośne.

0 odpowiedzi… , dodaj komentarz.

Leave a Comment

67 queries in 0,293948 seconds.