Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Moduły łazienkowe- wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Od strony technicznej, łazienki należą do pomieszczeń najbardziej wymagających. Moduły łazienkowe pozwalają na szybki i dokładny montaż węzłów sanitarnych w budynkach. Ustawienie i podłączenie kabiny do systemu instalacji budynku trwa około 2-4 godzin.

Zanim zamówisz moduł łazienkowy

Moduły łazienkowe polecane są do montażu w hotelach, domach opieki, szpitalach, domach starców, sanatoriach i zakładach rehabilitacyjnych oraz w obiektach mieszkalnych.

W przypadku montażu w nowych budynkach gotowe, specjalnie zabezpieczone moduły łazienkowe dostarczane są na plac budowy i ustawiane za pomocą dźwigu. Ustawienie i podłączenie kabiny do systemu instalacji budynku trwa około 2-4 godzin. W budynkach modernizowanych kabiny montuje się na miejscu z osobno przetransportowanych elementów.

Aktualna oferta modułów łazienkowych

Moduły łazienkowe z płyt warstwowych to produkt, który umożliwia montaż łazienki zarówno w całości, jak i z elementów w postaci kompletnie wykończonych ścian, podłogi i sufitu przygotowanych do szybkiego montażu na miejscu przy modernizacji starego budownictwa, podwyższaniu standardu istniejących pensjonatów, hoteli, obiektów uzdrowiskowych, hoteli robotniczych, domów letniskowych, lecznic, internatów przy krótkim wyłączeniu ich z eksploatacji oraz do budowy nowych obiektów hotelowych, pensjonatów, lecznic itp. przy zapewnieniu wysokiego standardu wyposażenia i krótkiego cyklu inwestycyjnego.

Samonośne, niedeformujące się płyty warstwowe wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej, rdzenia izolującego termicznie i akustycznie z niepalnej utwardzanej wełny mineralnej ze zintegrowanymi stężeniami stalowymi, przystosowanymi do późniejszego zamontowania dodatkowego wyposażenia. Ściany zewnętrzne kabin obudowuje się najczęściej płytami gipsowo-kartonowymi. Wszystkie przewody zasilające i odprowadzające, wentylacji, klimatyzacji oraz instalacji elektrycznej montuje się fabrycznie w ścianach. Po zamontowaniu kabiny wystarczy je podłączyć do istniejącej instalacji pionowej. Łączenie dopasowanych elementów modułu ułatwiają specjalne zamki, a wszystkie styki ścian i podłogi są dodatkowo izolowane uszczelką silikonową. W ścianach kabin znajdują się również otwory rewizyjne, ułatwiające dostęp do instalacji w przypadku awarii.

Elementy ścienne i podłogowe wykonane są z materiałów odpowiednich do pomieszczeń wystawionych na działanie wody. Wodoszczelny brodzik i elementy ścienne kabiny skonstruowane są w systemie warstwowym z ogniowo ocynkowanych i nierdzewnych blach. Aluminiowe elementy sufitowe powlekane są folią PVC, również izolowane dźwiękowo i cieplnie oraz zintegrowane z oświetleniem i wentylacją. Standard wyposażenia, dobór elementów i ich kolorystyka (ceramiczne płytki ścienne i podłogowe, elementy sanitarne i armatura oraz inne detale) ustalane są indywidualnie z inwestorem i projektantem wnętrz. Mogą to być kabiny gotowe i specjalnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, eliminujące wszelkie bariery albo też ekskluzywne elementy, dostosowane do każdego projektu.

Konstrukcja modułów łazienkowych z betonu umożliwia szybki montaż łazienki z kompletnie wykończonymi ścianami, podłogą i sufitem. Moduł wykonany w tej technologii może z powodzeniem przejmować obciążenia stropu. Dzięki temu ten produkt znajduje zastosowanie na etapie prowadzenia budowy nowych obiektów hotelowych, pensjonatów, lecznic itp. przy zapewnieniu wysokiego standardu wyposażenia i krótkiego cyklu inwestycyjnego.

Łazienka prefabrykowana ma formę samonośnej kapsuły. Wykonana jest w technologii lekkich ścian szkieletowych z elementami nośnymi ze stali ocynkowanej i wypełnieniem wełną mineralną oraz poszyciem z płyt gipsowo-włókninowych lub materiałów alternatywnych. Ściany wewnętrzne i podłoga pokryte są ceramiką lub innym materiałem.

Wyposażenie łazienki jest kompletne. Obejmuje wszystkie wewnętrzne instalacje i urządzenia. Instalacje grzewcze, wodne i kanalizacyjne wymagają jedynie podłączenia do pionów instalacyjnych budynku. Wykonana jest też instalacja elektryczna z wyrównaniem potencjałów i wentylacja. Kabina łazienkowa posiada ochronę akustyczną i izolację przeciwwilgociową. Powierzchnie wewnętrzne kabin są wykończone, a ściany zewnętrzne nadają się do malowania lub tapetowania.

Prefabrykowane kabiny łazienkowe to gotowe, kompletnie wyposażone i wykończone łazienki do szybkiego montażu w budynkach. Są one doskonałym rozwiązaniem przy szybkiej realizacji: hoteli, pensjonatów, szpitali, domów spokojnej starości, domów studenckich i mieszkań. Prefabrykowana kabina łazienkowa ma formę samonośnej kapsuły wykonanej w technologii lekkich ścian szkieletowych.

W ofertach można spotkać także:

Prefabrykowane sanitariaty wolnostojące, składające się z kilku kabin WC, kilku pomieszczeń prysznicowych oraz pomieszczenia technicznego. Sanitariat może być dodatkowo wyposażony w zewnętrzny aneks kuchenny ze zlewozmywakami i instalacją do podłączania kuchenek; pralek bądź zasilania przyczep campingowych. W pomieszczeniu technicznym znajduje się rozdzielnica elektryczna, system dystrybucji zimnej i ciepłej wody oraz instalacja spłukiwania ustępów. Elementy hydrauliczne zagrożone zamarzaniem mogą być ogrzewane za pomocą przewodów podgrzewających.

Automatyczne toalety publiczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów gwarantujących trwałość i odporność na akty wandalizmu. Toalety nie wymagają stałego dozoru, a jedynie okresowych przeglądów serwisowych. Automatyczne funkcje toalet publicznych zapewnione są przez systemy wysokociśnieniowe mycia i suszenia muszli, dezynfekcję, system czyszczenia podłogi połączony z jej spłukiwaniem, system spłukiwania ścianki za muszlą ustępową. Automatyka zawiera również układ kontroli obecności człowieka, elektroniczny ekran z instrukcjami użytkowania, zegar, oświetlenie wewnętrzne i awaryjne, alarm pożarowy połączony z funkcją automatycznego otwierania drzwi, sygnalizację awarii. Może być wyposażony w instrukcje (komendy) głosowe, a także w centralę zdalnego monitorowania poprzez sieć GSM.

Na to warto zwrócić uwagę

Podjęcie decyzji o zastosowaniu prefabrykowanych łazienek na wczesnym etapie projektu budynku wpływa na rentowność przedsięwzięcia, skraca zarówno cykl budowy, jak i okres finansowania inwestycji. Prefabrykowane kabiny łazienkowe mogą być tak samo atrakcyjnie urządzone i wyposażone jak łazienki budowane konwencjonalnie. Są znakomitym rozwiązaniem przy budowie: hoteli, szpitali, domów spokojnej starości, domów studenckich, pensjonatów i mieszkań.

Montaż możliwy jest za pomocą dźwigu budowlanego. Odbywa się poprzez ustawienie kompletnie wyposażonej kabiny na wskazane miejsce w budynku. Dwie, postawione obok siebie kabiny, zastępują w tym obszarze ścianę pokoju. Ściany kabin mogą być jednocześnie ścianami oddzielającymi korytarz od pokoju. Kabina łazienkowa może być usytuowana w różnych miejscach, zgodnie z projektem budynku, rozplanowaniem pomieszczeń przylegających i projektami sieci instalacji wodnokanalizacyjnych, elektrycznych, wentylacyjnych, grzewczych i klimatyzacyjnych budynku. Wymiary kabiny łazienkowej są uzależnione od projektu budynku i dopasowane do jej wielkości, funkcji oraz kształtu pomieszczeń sąsiadujących. Wielkość kabiny jest dostosowana do ilości i rodzaju zainstalowanych urządzeń sanitarnych (wanna, brodzik, WC, bidet, umywalka) oraz do określonego w projekcie standardu pomieszczenia.

Kabiny łazienkowe „bez barier” muszą spełniać wymagane normy zarówno w zakresie urządzeń sanitarnych oraz dodatkowych elementów wyposażenia, jak i powierzchni wystarczającej do swobodnego manewrowania wózkiem inwalidzkim.

Pod względem wymiarów, wzornictwa i wszelkich urządzeń łazienka prefabrykowana może być urządzona identycznie jak konwencjonalna. Pozwala to na realizowanie dowolnych pomysłów pasujących do charakteru projektu. Metoda prefabrykacji nie ogranicza więc fantazji projektantów i inwestorów ani nie determinuje charakteru wnętrza. Montowane w standardzie wysokiej jakości urządzenia sanitarne zapewniają bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort korzystania z łazienki.

5 comments… , dodaj komentarz.
 • Drobiazgowe spojrzenie na sytuację, każdy powinien rozczytać oraz zapoznać się z przedmiotem.

  umywalki przenośne, wc na imprezy, kontenery sanitarne,
  kontenry męskie, serwis toalet

  Reply
 • Czy znacie producentów takich modułów łazienkowych ?

  Reply
 • Witam. Jestem zainteresowany zakupem kilkudziesięciu gotowych modułów łazienkowych.
  Proszę o przesłanie oferty i katalogu z wymiarami.
  Interesuje mnie w jaki sposób można uzupełnić uszkodzone elementy typu prysznic, WC i umywalka. Czy to mogą być ogólnodostępne elementy czy specjalnie wytwarzane dla Waszej firmy.
  Pozdrawiam

  Reply
 • Witam. Mieszkałem kiedyś w etap hotel gdzie był zainstalowany w pokoju moduł łazienkowy z białego pcv. Gdzie mogę taki zakupić ? Pozdrawiam mr

  Reply

Leave a Comment

69 queries in 0,240115 seconds.