Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Najkrótszy przewodnik o łóżkach hotelowych

O łóżkach hotelowych można napisać całe grube książki, a my, wbrew temu trendowi, prezentujemy poniżej najkrótszy na świcie przewodnik po łózkach hotelowych. To pigułka w pigułce i skrót ze streszczenia. Rzeczy najważniejsze z ważnych.Najważniejszym elementem łóżka jest konstrukcja podtrzymująca materac. Spotyka się różne rozwiązania – najczęściej są to stelaże ze sprężystych listew drewnianych. W zasadzie pod materace nie oferuje się już konstrukcji metalowych. Stelaże drewniane mogą być stałe albo dzielone, co umożliwia modelowanie podłoża (np. podniesienie części przedniej co umożliwia wypoczynek w pozycji półleżącej).

Równie ważnym elementem ramy łóżka są nogi i ich mocowanie. Ten element ze względu na bezpieczeństwo gości musi być szczególnie mocny i solidnie umocowany do ramy łóżka.

Łóżko zawsze przynajmniej jednym bokiem ustawione jest przy ścianie – zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie ściany i pościeli panelem. Najczęściej montuje się w tym celu panele z płyt meblowych lub z litego drewna. Jeśli do panelu zamontowane jest oświetlenie nocne, pamiętaj o bezpiecznym podłączeniu zasilania i częstej kontroli jego stanu. Gniazdka sieciowe użyte do tego celu muszą być dostępne w celu natychmiastowego awaryjnego wyłączenia.

Łóżka hotelowe w pigułce

Konstrukcje metalowe są trwałe i bardzo stabilne, łatwe w utrzymaniu w czystości – można je myć strumieniem wody bieżącej. Konstrukcje drewniane są „ciepłe”, a możliwość dokonywania napraw bieżących prostymi metodami obniża koszty eksploatacji. Konstrukcje metalowe są „zimne”, a ponadto, jeśli są lakierowane, to zadrapania natychmiast pogarszają estetykę, a niezauważone miejsca korodujące brudzą nieodwracalnie powierzchnię materaca. Konstrukcje drewniane są z kolei łamliwe. Jeśli łóżko wykonane jest z meblowej płyty wiórowej, to kanty są narażone na uszkodzenia – dochodzi wówczas do uszkodzeń materacy i pościeli. Płyty wiórowe i MDF można stosować tylko w warunkach suchych.

0 odpowiedzi… , dodaj komentarz.

Leave a Comment

67 queries in 0,587034 seconds.