Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Pościel hotelowa- podstawowe informacje

Pościel hotelowa to poszwy, poszewki na poduszki oraz prześcieradła. Dodatkowo stosuje się również specjalne higieniczne nakładki ochraniające materace.

Zanim kupisz pościel hotelową – materiały

Bawełna: jest znana od około 8000 lat. Włókna są uzyskiwane z nasion bawełny. Ich wartość zależy od długości stapla (20 do 55 mm) i jego jednorodności. Bawełna jest uważana za przyjazną dla skóry, ponieważ przepuszcza dobrze powietrze i dobrze wchłania wilgoć. Jest odporna na światło, można ją prać, jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, odporna na rozdarcia i nie kurczy się. Biała bawełna może być gotowana. Bardzo wysokiej jakości odmiany bawełny to Karnak i Mako z Egiptu. Naturalna bawełna jest całkowicie nieelastyczna. Materiał ten, aby zwiększyć jego jakość, można poddać procesom merceryzowania (działanie sodą kaustyczną w wysokim ciśnieniu) i czesania.

Jedwab: od wieków jest symbolem luksusu i bogactwa. To naturalne włókno otrzymywane jest z kokonów jedwabnika, jest długie i bardzo cienkie. Otrzymuje się dwa rodzaje jedwabiu – jedwab surowy i jedwab morwa z jedwabnika morwy. Z wewnętrznej części kokonu można rozwinąć około 1200 metrów jedwabnej nici bez jej przerwania. Włókna są gotowane, a następnie pozbawiane gumy, aby przekształcić je w delikatną nić i umożliwić jej farbowanie. Cechy jedwabiu to połysk, lekkość i delikatność surowca. Tkanina jest prawie niemnąca, chłodna w lecie a ciepła w zimie. W produkcji bielizny pościelowej jedwab używany jest razem z bawełną.

Modal – włókno celulozy podobne do wiskozy, ale z ulepszonym wchłanianiem wilgoci. Modal jest luksusowym włóknem celulozowym produkowanym z drewna. Materiał pozostaje miękki nawet po wielu praniach. Włókno to jest szczególnie absorpcyjne, wchłania aż 50% więcej wilgoci niż bawełna i jest komfortowe w użytkowaniu, gdyż pozwala skórze oddychać. Jego giętka struktura, subtelny wygląd i błyszczący, atłasowy (jedwabisty) połysk sprawia, że modal jest chętnie wykorzystywany przy produkcji tekstyliów o podwyższonej jakości.

Płótno – naturalne włókno wyprodukowane z lnu, które charakteryzuje się trwałym połyskiem, jest chłodne i gładkie w dotyku, dobrze wchłania wilgoć i jednocześnie jest odporne na niszczące działanie wody. Płótno, które się łatwo marszczy, może być wyprasowane gorącym żelazkiem. Można używać go jako surowca do produkcji obrusów, pościeli i ręczników.

Poliester – syntetyczne włókna, które mogą wytrzymać wysokie temperatury a także jest łatwe do utrzymania w czystości. Charakteryzuje się stabilnością kształtu i wysoką odpornością na marszczenie oraz wytrzymałością. W produkcji bielizny pościelowej stanowi dodatek do włókien bawełny. Podobne zastosowania mają także włókna akrylowe i poliakrylowe.

Policotton – pościele z serii Policotton economy to wyroby dedykowane klientom poszukującym kompromisu pomiędzy jakością oraz ceną. Pościel wykonywana jest z 52% poliestru 48% bawełny.

Frotte – tkanina z okrywą pętelkową, wytwarzana na specjalnych krosnach i tworzona z dwóch osnów, podstawowej i pętelkowej, oraz wątku. Osnowa podstawowa tworząca strukturę tkaniny jest wykonana z bardzo mocnej, gładkiej przędzy i jest mocno naprężona. Osnowa pętelkowa natomiast jest wykonana z przędzy miękkiej, puszystej, chłonnej i elastycznej. W trakcie tkania minimalnie naprężona.

2 odpowiedzi… , dodaj komentarz.
  • Warto wybierać pościel hotelową bardzo dobrej jakości – taką, która wytrzyma wiele cykli czyszczenia, suszenia i prasowania. Można też wybierając pościel pomyśleć o dodatkowych usługach – jak Pogotowie Hotelowe (pełny serwis tekstyliów hotelowych oraz ciekawych rozwiązaniach jak rental czy leasing tekstyliów – nie trzeba jednorazowo wydawać środków na zakup pościeli ale korzystając z rozliczenia miesięcznego używać jej. Cena obejmuje także pełną obsługę – odbiór, pranie, prasowanie, dostawę.

    Reply
  • Pościel hotelowa to ważny element wyposażenia hoteli. Warto współpracować z profesjonalną firmą.

    Reply

Leave a Comment

69 queries in 0,274574 seconds.