Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Przechowywanie walizek w trakcie podróży

Większość podróżujących zarówno w hotelu, czy też podczas podróży w środkach transportu kładzie walizki gdzie popadnie. Najczęściej porzucane są więc na podłodze, jednak według naukowców jest to duży błąd i może mieć niemiłe konsekwencje. W wielu obiektach pojawiają się specjalnie dostosowane do tego celu półki bagażowe, jednak nie wszyscy goście z nich korzystają.

Według doniesień portalu fly4free.pl przechowywanie bagażu w obiektach hotelowych ma bardzo duże znaczenie zdrowotne, ponieważ pomaga wystrzegać się przed niechcianymi pasożytami, takimi jak np. pluskwy. Podobno ich liczba znacznie wzrosła w ostatnim czasie, a jak wiadomo najlepszą pożywką dla nich są torby, zwłaszcza te z brudną odzieżą w środku…

Nierzadko w obiektach hotelowych można natknąć się na takie insekty, często wybierają sobie na miejsce pobytu boazerie, tapety oraz walizki. Stąd bardzo szybko można przenieść je do własnych domów, a wytępić pluskwy bywa bardzo trudno.

Pluskwy najchętniej osiedlają się tam, gdzie można znaleźć zużyte oraz nieświeże ubrania. Jak opisuje serwis fly4free.pl: „Dwie torby były wypełnione czystymi ubraniami, a dwie tymi, które powinny pójść do prania. W ciągu kilku dni wśród brudnych ubrań było dwa razy więcej owadów niż w czystych. Co ciekawe wykazano też, że obecność ludzi w pokoju tylko zachęca pluskwy do poszukiwań nowych miejsc osiedlenia.”

Doktor nauk medycznych Wiliam Hentley radzi, by kłaść bagaże na specjalnie do tego celu przeznaczone półki wykonane z metalu, ponieważ jak wiadomo insekta trudno poruszać się po gładkich powierzchniach. Warto także pamiętać, by zamykać walizki, a także, by użytą odzież oddzielać od tej czystej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Źródło: https://turystyka.wp.pl/nie-kladz-walizki-na-podlodze-naukowcy-tlumacza-co-sie-moze-wydarzyc-6176006060349057a

1 odpowiedź… , dodaj komentarz.
  • tak fajnie jest

    Reply

Leave a Comment

45 queries in 0,358360 seconds.