Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Przegląd ofert pościeli hotelowej

oferty producentów pościeli są zróżnicowane. Kolory, wzory, a także właściwości poszczególnych materiałów mogą wpływać na to, która z pościeli hotelowych najlepiej sprosta twoim wymaganiom. Poniżej prezentujemy szybki przegląd ofert.
Pościel hotelowa szyta jest z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się pościel bawełnianą szytą ze 100% bawełny, merceryzowanej, czesanej – znanej pod nazwą satyna (ta pościel jest najchętniej stosowana ze względu na to, że jest miła w dotyku i odporna na częste pranie). Popularne są także pościele z mieszanki bawełny z poliestrem merceryzowanym. Stosowana jest również mako-bawełna – merceryzowana, czesana.
Jeżeli posiadasz własną pralnię, zwróć uwagę na pościel z tkanin poliestrowo-bawełnianych. Dzięki włóknom poliestrowym jej wytrzymałość wzrasta o około 30%, natomiast koszty prania spadają nawet o 40%. Wynika to z właściwości włókna poliestrowego, które wchłania mniej wody, skracając procesy prania i suszenia. Krochmalenie takiej pościeli nie jest konieczne, ale dodatek krochmalu nada dodatkowego połysku.
Pościel szyta z przędz czesankowych również sprawdza się jako pościel hotelowa. Taka pościel charakteryzuje się dużą wytrzymałością, delikatnym chwytem, pięknym połyskiem, doskonale się układa i zachowuje kształt.
Zastosowanie w procesie tkania splotu rządkowego zdecydowanie poprawia wytrzymałość mechaniczną i obecnie tkaniny o tym splocie są najtrwalsze, dlatego produkowane są z nich przede wszystkim prześcieradła. Produkuje się je również z tkanin typu frotte.

Wzornictwo – spotyka się wzory gładkie (jednolite), w subtelne, drobne paski, w drobne punkty oraz w diagonalne paski i z lekkim połyskiem. Wzór materiałom pościelowym nadawany jest w procesie tkania. Dostępna na rynku kolorystyka jest tak bogata, że każdy może dopasować pościel do wystroju wnętrza hotelowego.

Znakowanie – logo na pościeli, ręcznikach, a także serwetkach, odgrywa bardzo ważną rolę w zarządzaniu każdą firmą – służy nie tylko jako najprostsza forma reklamy, ale również zwiększa świadomość marki oraz jest istotnym elementem kampanii identyfikacji wizualnej. Dodatkowym atutem jest fakt, że taką sygnowaną pościel dużo łatwiej później odszukać w pralni.

Tkanina z logo – przy dużym zapotrzebowaniu na bieliznę pościelową można zamówić komplet pościeli z tkanym lub nadrukowanym znakiem firmowym Twojego hotelu. Pościel hotelowa z haftowanym lub tkanym znakiem jest trwalsza, ponieważ nadruki zasadniczo mają krótką żywotność.

Wszywki – inny sposób identyfikacji wyrobu polega na wszyciu metki zawierającej np.: logo firmy. Metka powinna być odporna na działanie wysokich temperatur prania i czyszczenia.
Hafty – Oferta haftów na tekstyliach hotelowych i gastronomicznych jest jednym ze sposobów identyfikacji wyrobów. Możesz zamówić haftowane, kolorowe lub monochromatyczne logo albo indywidualne oznaczenia (nazwiska, symbole) bezpośrednio na gotowych elementach bielizny pościelowej. Haft taki powinien być także odporny na działanie wysokich temperatur prania i czyszczenia.

0 odpowiedzi… , dodaj komentarz.

Leave a Comment

67 queries in 0,338629 seconds.