Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Specjalna pościel dla hoteli

Hotele korzystają ze specjalnych typów pościeli, które nie pojawiają się raczej w domach. Dzięki szczególnym właściwościom mogą one poprawiać komfort, higienę albo estetykę, a pośrednio wpływać na rentowność inwestycji hotelowych.Ochraniacze – specjalne ochraniacze uchronią materac przed dostępem zabrudzeń i wilgoci. Zabezpieczony w ten sposób materacach bardzo rzadko wymaga czyszczenia, co nie tylko zwiększa estetykę, ale także obniża koszty bieżące.

Ochraniacze charakteryzują się specjalnym sposobem obszycia, zapobiegającym przemieszczaniu się warstwy ochronnej, odpornością na wodę, paroprzepuszczalnością, temperaturą prania 95°C, miękkim chwytem. Zazwyczaj ochraniacze mają warstwą ochronną posiadającą certyfikat Öko tex Standard 100.

Nakładki moltonowe – Sanepid wymaga, aby materace były poddawane dezynfekcji komorowej dwukrotnie w ciągu roku. Pokój hotelowy wyłączony jest wtedy z użytkowania i ponoszone są dodatkowe koszty związane z transportem materacy oraz ich dezynfekcją. Stosowanie nakładek moltonowych jest zalecane przez Sanepid, a hotel zwolniony jest z obowiązku dezynfekcji materacy. Te nakładki higieniczne chronią materace przed poplamieniem i zabrudzeniem. Dodatkowo tkanina moltonowa zapewnia wentylację materaca. Nakładka pokrywa również nierówności na materacu (np.: wzory, szwy), przez co zwiększa się komfort spania. Wszyta na rogach guma zapewnia stabilne ułożenie nakładki na materacu. Nakładki moltonowe nie przepuszczają płynów.

Nakładka moltonowa na materac składa się z trzech warstw: warstwa miękka i puszysta ze 100% bawełnianego moltonu, warstwa nieprzepuszczająca płynów wykonana z poliuretanu, oraz kolejna warstwa miękka i puszysta (również bawełniana).

Bielizna pościelowa jednorazowego użytku

Produkowane są jednorazowe prześcieradła, poszwy i poszewki. Materiałem jest włóknina polipropylenowa a prześcieradła mogą być również foliowane folią polipropylenową.Hotele mają duże wymagania względem bielizny pościelowej. Produkowane są także takie jej typy, które pełnią szczególne funkcje- zwiększają komfort użytkowania albo wpływają na higienę i estetykę.

Nie każdy producent ma w ofercie pościel specjalną. Warto o tym pamiętać podczas dokonywania wyboru dostawcy pościeli dla hotelu, ponieważ konieczność złożenia zamówień u różnych producentów komplikuje sytuację. Choć rozmiary pościeli są standardowe, często ze względów estetycznych warto wybrać tylko jednego dostawcę, który kompleksowo zaopatrzy hotel i w podstawową, i w specjalną bieliznę pościelową.

2 odpowiedzi… , dodaj komentarz.
  • Tekst mówi że autor nie ma żadnego pojęcia na temat pościeli hotelowej. Hotel to nie szpital lub Wars żeby używać jednorazówek z włókniny. Pościel hotelowa musi być prana w 95*c i maglowana, jeśli jest to pościel z kory to można się poczuć jakby się dzieliło łóżkiem z poprzednim lokatorem pokoju. Po prostu pranie poniżej 95*c to jest dobre w domu.

    Reply
  • Dodam jeszcze że pościel hotelowa powinna mieć też odpowiednia gramaturę od 145 do 170 gr/m2 (waga poszwy i poszewki na pojedyncze łóżko 1000-1200 gr.)
    prześcieradło od 170 gr/m2 ze względu na naciągania pod wpływem ciała i ścierania.
    pozdrawiam

    Reply

Leave a Comment

69 queries in 0,262367 seconds.