Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Szafki łazienkowe w hotelu – jak uniknąć błędu przy wyborze?

Częstym pytaniem z jakim się spotykamy, w trakcie rozmów z klientami, jest rodzaj szafki łazienkowej jaki powinien być zastosowany w łazience pokoju hotelowego. Zwykle klient wybiera rodzaj umywalki pozostawiając nam dostosowanie odpowiedniej szafki. Postanowiliśmy przedstawić kilka przykładów wykonanych przez nas rozwiązań, aby pokazać jakich materiałów można użyć i jak na podstawie opinii użytkowników wykonane przez nas meble „zachowują się” po kilku latach. Główną obawą klientów jest wpływ wilgoci i wody na mebel. W związku z tym pojawia się pytanie czy musi on być wykonany z materiałów wodoodpornych, takich jak sklejka wodoodporna, lub płyta wodoodporna? Jest to oczywiście możliwe, ale w dalszej części pokażemy, że niekonieczne.

Sklejka lub płyta wodoodporna w znacznym stopniu podnoszą cenę szafki, a ma to niebagatelny wpływ na wybór. Sens zastosowania takich materiałów widzimy w szafkach o skomplikowanych kształtach, wymagających wielu wycięć i dopasowań, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Tymczasem większość szafek ma kształt prosty, a głównym elementem decydującym o wytrzymałości jest blat. Chcemy zaznaczyć, że w mniejszości przypadków mieliśmy wpływ na rodzaj blatu, stosując się do życzeń klienta, lub projektanta. Nie do pominięcia jest fakt, że blat ma również walory wizualne i estetyczne, a nie tylko ochronne. Przejdźmy do konkretnych rozwiązań.

Kiedy klient potrzebuje kilkudziesięciu, a często kilkuset szafek, zwraca uwagę na cenę. Poszukując rozwiązań trwałych i ekonomicznych zaproponowaliśmy 2 rodzaje szafek: Szafka wykonana w całości z płyty melaminowanej (MFC), której wąskie krawędzie przed oklejeniem zostały zabezpieczone specjalnym środkiem zwiększającym odporność na wchłanianie wilgoci. Dodam, że niezależnie od rodzaju blatu, stosujemy to rozwiązanie do wszystkich szafek.

wzbogaconą opcją takiej szafki jest zastosowanie blatu postformingowanego. To nic innego jak blat kuchenny. Jego zaletą jest kolorystyka dostosowana do kolorów płyt korpusu i zaokrąglone wykończenie krawędzi blatu

Ponieważ inwestorzy i operatorzy powyższych obiektów mają wiele wspólnego postanowiliśmy przedstawić ich wspólną opinie na temat powyższych mebli, zwłaszcza, ze są one niemal identyczne. Według dyrektora Osady, oraz szefa działu technicznego BMR z szafkami MFC nie dzieje się nic złego. Nie ma żadnych śladów użytkowania i wpływu wody, lub wilgoci na szafki. Dodatkowym zabezpieczeniem blatu szafki może być szkło ozdobne, w tym przypadku lacobel.

Według opinii Pani dyrektor hotelu Arche Częstochowa, szafki nie posiadają żadnych znamion użytkowania.

Przejdźmy do najpopularniejszych obecnie na rynku szafek z blatami kamiennymi lub ze sztucznego kamienia.
Rzadko stosujemy kamień naturalny z uwagi na jego cenę. Poniżej przykład szafki z blatem granitowym shivakashi gold, zastosowanym w obiekcie BWP Fussen – Niemcy.

Proszę zwrócić uwagę, że w tym przypadku, jak i w kolejnym umywalka jest podwieszona pod blat. jest to rozwiązanie uważane za bardziej eleganckie i wygodniejsze w użytkowaniu. Zastosowano tutaj blat z kwarcytu

Opinia dyrektora o szafkach jest jednoznacznie pozytywna, a klienci w opiniach google chwalą jakość i wygodę rozwiązania. Szafka prezentowana poniżej, a zastosowana w hotelu Wolin ma identyczny rodzaj blatu. Zmieniono tylko kolor elementów i kształt szafki. Nic dziwnego, że opinia o jakości jest podobna do powyższej

Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w hotelu Meta Szczyrk. Blat z kwarcytu ma trochę inny kształt, ale materiał jest ten sam. Trudno oczekiwać opinii klienta, ponieważ obiekt jest nowy

Wybór konkretnego mebla należy do klienta. Mamy nadzieję, że przedstawione rozwiązania pomogą w podjęciu decyzji, jeśli wystąpi potrzeba wymiany, lub zakupu szafek do nowego obiektu. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji i zapraszamy do odwiedzenia naszych stron, gdzie znajdą Państwo również inne przydatne informacje.

Rafał Hyla – właściciel Producent Mebli LUPUS
+48 606215000, [email protected], www.w-h.pl
https://www.facebook.com/lupusproducentmebli/

1 comment… , dodaj komentarz.
  • Naprawdę fajny i przydatny poradnik, dużo ciekawych informacji tutaj znalazłem:) Przy wyborze takich rzeczy naprawdę nie można popełnić błędu i trzeba na wszystko uważać oraz dokonywać zakupów z chłodną głową.

    Reply

Leave a Comment

47 queries in 0,254488 seconds.