Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Typy materaców hotelowych

Rama łóżka musi być solidna i wytrzymała, natomiast nie na samej ramie się śpi. Dobór odpowiedniego materaca decyduje ot funkcjonalności, wygodzie i trwałości zastosowanego rozwiązania.

Materace bonellowe
Ten najprostszy typ materaców spotyka się przede wszystkim w hotelach niższej klasy. Są one zdecydowanie najtańsze, ale też nie mają żadnych właściwości ortopedycznych. Kiepsko dopasowują się do kształtu ciała, a więc ich stosowanie często kończy się bólami pleców lub przynajmniej niewyspaniem.

Materace kieszeniowe
Jako rozwinięcie pomysłu materacy bonellowych powstały materace kieszeniowe sprężynowe. Jako materace do hoteli nadają się świetnie, ponieważ są dość tanie, a przy tym zapewniają dość dobre podparcie ciała. Oczywiście w tym przypadku właściwości ortopedyczne będą zależały od ilości sprężyn i kieszeni, obecnie w hotelach używa się już raczej tych lepszych, które mają po tysiąc sprężyn lub więcej, dzięki czemu klienci hotelu nie mogą narzekać na niewygodę. Materace kieszeniowe są produkowane w różnych wersjach, w tym także ze specjalnymi systemami przewietrzającymi albo podwyższonym komforcie. Tego rodzaju udoskonalenia kosztują, ale podnoszą także funkcjonalność materaca.

Materace wysokoelastyczne
Wykonane z różnych elastycznych materiałów (z wyłączeniem lateksu) są lekkie i odporne na działanie praktycznie wszystkich czynników zewnętrznych. Zapewniają doskonałe podparcie punktowe, natomiast są, niestety, drogie, przez co w Polsce korzysta z nich niewiele hoteli. Materiały wykorzystywane do produkcji materacy wysokoelastycznych ułatwiają czyszczenie i charakteryzują się dużą trwałością.

Materace lateksowe
Materace lateksowe, podobnie jak wysokoelastyczne, zapewniają bardzo duży komfort, idealnie podpierają ciało podczas snu, ale mają jedną wadę: są dosyć ciężkie. Bardzo często do lateksu dodawane są związki zapewniające termoelastyczność, co czyni materace tego typu nie tylko wytrzymałymi, ale również bardzo odpornymi na zużycie w drodze normalnej eksploatacji- każdy przyjmuj inną pozycje do snu, a tego rodzaju materac za każdym razem się do tego dostosuje.

0 odpowiedzi… , dodaj komentarz.

Leave a Comment

Następny Wpis:

66 queries in 0,335395 seconds.