Prowadzisz hotel lub restaurację? Wyszukaj najlepsze oferty firm Wyposażenie hoteli

Ważne przy wyborze bielizny pościelowej

Jest kilka ważnych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz wybrać najlepszą pościel hotelową. Oczywiście poza tym, co napisaliśmy niżej, ważna jest także estetyka, która stworzy miły, przytulny hotel.Ciężar bielizny – pamiętaj, że im lżejsza bielizna pościelowa, tym niższe są koszty jej prania. Oferowana pościel opisywana jest gramaturą materiału (dokładnie tak samo jak papiery kserograficzne), która powinna mieścić się w granicach między 117 a 150 g/m kw.

Współczynnik określający możliwość prania – pościel hotelowa jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, różne typy detergentów i na działanie mechaniczne (tarcie i wykręcanie). Informacja o tym powinna być zawarta w międzynarodowych symbolach na opakowaniu.

Pochłanianie wilgoci – im więcej wilgoci produkt może wchłonąć i nie sprawiać wrażenia zawilgoconego, tym przyjemniej będzie się go użytkowało. Szczególnie dobre właściwości chłonne wykazują bawełna i mikrowłókna.

Połysk – zależy od materiału lub metody produkcji. Produkty o wysokim połysku są śliskie i wolniej się brudzą, ale mają tendencję do zsuwania się. Jedwabny wygląd pościeli może zostać uzyskany poprzez użycie jedynie domieszki jedwabiu, a bawełna staje się bardziej lśniąca poprzez merceryzowanie.

Sposób wykończenia – najlepszym rozwiązaniem jest tak zwana zakładka, dzięki której pościel zmienia się szybko i prosto. Wszelkiego rodzaju tasiemki czy guziki są może i ozdobą, ale wymiana pościeli trwa dłużej, a urwany guzik czy tasiemka to kolejna porcja pracy (przemnóż to przez ilość łóżek).

Bezpieczeństwo i certyfikaty – Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej mają obowiązek przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa, prawidłowości oznakowania i jakości wyrobów bielizny pościelowej. Celem takich kontroli jest dokonanie oceny bielizny pościelowej w zakresie zachowania przez produkty składu związków chemicznych i dopuszczalnego poziomu ich emisji bezpiecznego dla konsumentów, sprawdzenie jakości wyrobów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zgodność składu z deklaracją producenta, a także sprawdzenie zgodności oznaczeń z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach.

0 odpowiedzi… , dodaj komentarz.

Leave a Comment

Poprzedni Wpis:

Następny Wpis:

67 queries in 0,569030 seconds.